BOTOX- kurze łapki podanie

BOTOX- kurze łapki

 BOTOX- wskazania:

Zastrzyk z botoksu aplikuje się pod skórę w okolicach zmarszczek, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej jędrna. Ze względu na toksyczny charakter botoksu nie należy go przyjmować doustnie. Dawkowanie jest uzależnione od oczekiwań pacjenta i indywidualnych ocenach specjalisty. Botoks aplikowany podskórnie powoduje porażenie mięśnie twarzy przez pewną chwilę, bo powoduje brak ich skurczania, efektem czego jest ustąpienie marszczenia się skóry – stare zmarszczki znikają, zapobiega to także powstawaniu nowych.

 Toksyna botulinowa to znacznie bardziej inwazyjny i silniejszy w działaniu środek polecany tym osobom, dla których różnego rodzaju kremy nie są już wystarczająco skuteczne.

Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami specjalisty i w odpowiednich dawkach jest w pełni bezpieczne i skutecznie zapobiega pojawieniu się mimicznych zmarszczek na lata, a także znaczne złagodzenie już istniejących

BOTOX- przeciwwskazania do zabiegu:

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, stosowanie antybiotyków, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).