Beauty Spa Expert Instytut Kosmetologii Estetycznej

Botox Tychy i Katowice

Mimo upływu lat, każdy lubi czuć się młodo i atrakcyjnie. Aktywny tryb życia, zdrowa dieta i zabiegi odmładzające stosujemy właśnie po to by zyskać większe zadowolenie z siebie przy każdym spojrzeniu w lustro. Światowej sławy aktorzy i aktorki z wyjątkową skutecznością potrafią zatrzymać procesy starzenia się. Patrząc na ich zdjęcia i rzeczywisty wiek często zazdrościmy, a przecież sposoby które wykorzystują celebryci są dostępne dla każdego w naszym Instytucie usytuowanym w centrum miasta Tychy (blisko Katowic). Zabiegi odmładzające z użyciem botoxu ze względu na swoją prostotę w zastosowaniu i szybkie działanie, stały się jednym z ważniejszych filarów medycyny estetycznej. Umożliwiają one pozbycie się zmarszczek mimicznych, poprawienie cery wokół oczu, zlikwidowanie zmarszczek czoła, złagodzenie linii szyi, a w efekcie nadania młodszego wyglądu cery twarzy

Jak działa Botox?

Botox, blokując przewodnictwo neuroprzekaźników takich jak synapsy zmniejsza przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Dzięki temu właściwie wykonany zabieg powoduje usunięcie zmarszczek twarzy. Pierwsze efekty podania toksyny botulinowej możemy zaobserwować już następnego dnia. Każdego kolejnego dnia efekty się intensyfikują do 14 dni. Dopiero po 2 tygodniach zobaczymy pełny efekt wykonanego zabiegu. Botox blokuje również przewodnictwo nerwowe między gruczołami potowym, rozwiązując problem nadpotliwości. Dlatego popularne stało się wstrzykiwanie jego w skórę pod pachami, eliminując tym samym problem nieprzyjemnego potu.  Czas wykonania zabiegu wynosi zaledwie od 15 do 30 minut, a sama procedura jest bezbolesna.  Przez 24 godziny po zabiegu zalecane jest zaprzestanie dużej aktywności fizycznej, palenia papierosów i spożywania alkoholu. Warto pamiętać też, że tuż po zabiegu zabronione jest latanie samolotem i nakładanie makijażu.

Jak długo utrzymują się efekty?

Trwałość działania botoxu jest silnie uzależniona od indywidualnych predyspozycji genetycznych i intensywności mimiki. Szacuje się jednak, że efekty utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. Jednak każdy kolejny zabieg przynosi efekty na dłużej, dzięki czemu przyszłe wizyty stają się coraz rzadsze.

Czym jest baby botox?

To zastosowanie bardzo małych ilości botoxu, które nie blokują całkowicie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego w obszarach objętych zmarszczkami, a jedynie je ograniczają. Zabieg tego typu zalecany jest przede wszystkim dla osób, które oczekują jedynie subtelnej korekty zmarszczek.

Ile kosztuje zabieg?

Aby dokonać wyceny, konieczna jest darmowa wizyta kontrolna w naszym Instytucie Kosmetologii w centrum Tych (obok Katowic), na którą należy umówić się telefonicznie.


Right Menu Icon